Skål silver Holland

Skål silver Holland
Skål silver Holland
Skål silver Holland
Skål silver Holland
Skål silver Holland
Skål silver Holland
Skål silver Holland
Skål silver Holland
Skål silver Holland
Skål silver Holland
Skål silver Holland
Skål silver Holland
Skål silver Holland
Skål silver Holland

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SKÅL, silver, oidentifierad mästarstämpel GD, Harlingen (NL) 1700-talets andra hälft, oval, dekor av svängda knäckar, kälad oval fot, två fällbara hänklar, längd 18 cm, höjd 9 cm, vikt ca 386 g

Mindre slitage, bristningar

546667

2018-05-26