Väggpendyl Lennartsnäs
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 000 SEK
VÄGGPENDYL, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, förgylld, skuren dekor, urtavla med arabiska siffror, höjd ca 64, nyckel och pendel medföljer
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Smärre ytskador, glas saknas
546706
2018-06-12