Väggpendyl Lennartsnäs
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
VÄGGPENDYL, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, förgylld, skuren dekor, urtavla med arabiska siffror samt märkt Höglund Stockholm, höjd ca 58 cm, pendel medföljer
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Lagning, smärre ytskador, nyckel saknas
546707
2018-06-12