Kista Lennartsnäs
Klubbat för:
50 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KISTA, märkt och daterad PS 1621, valnöt, dekor av intarsia av flertalet träslag, handtag i smide, höjd ca 84, 155x57 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Renoverad, kompletterad, listdelar saknas, nyckel saknas, låst
546871
2018-06-12