Bokskåp Lennartsnäs

Bokskåp Lennartsnäs
Bokskåp Lennartsnäs
Bokskåp Lennartsnäs
Bokskåp Lennartsnäs
Bokskåp Lennartsnäs
Bokskåp Lennartsnäs
Bokskåp Lennartsnäs
Bokskåp Lennartsnäs

Klubbat för:

56 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BOKSKÅP, 1800-talets första hälft, Karl Johan, 2 dlr, fanérat i mahogny, nyckelbussning i mässing, höjd ca 238, 89x43 cm, nyckel finns till överskåpet
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Underskåpet låst (nyckel saknas), hyllplan saknas, smärre fanérskador o torrsprickor

546877

2018-06-12