Erik Öhrmark Lennartsnäs

Erik Öhrmark Lennartsnäs
Erik Öhrmark Lennartsnäs
Erik Öhrmark Lennartsnäs
Erik Öhrmark Lennartsnäs
Erik Öhrmark Lennartsnäs
Erik Öhrmark Lennartsnäs
Erik Öhrmark Lennartsnäs
Erik Öhrmark Lennartsnäs
Erik Öhrmark Lennartsnäs
Erik Öhrmark Lennartsnäs
Erik Öhrmark Lennartsnäs
Erik Öhrmark Lennartsnäs
Erik Öhrmark Lennartsnäs
Erik Öhrmark Lennartsnäs

Klubbat för:

17 000 SEK

4 000 SEK

TABURETT, gustavianskt stockholmsarbete, signerad EÖM (Erik Öhrnmark, mästare i Stockholm 1777-1813/16), bemålad, skuren dekor, stoppad sits, klädsel i tagel, höjd 44 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

546919

2018-06-12