Erik Öhrmark Lennartsnäs
Klubbat för:
17 000 SEK
4 000 SEK
TABURETT, gustavianskt stockholmsarbete, signerad EÖM (Erik Öhrnmark, mästare i Stockholm 1777-1813/16), bemålad, skuren dekor, stoppad sits, klädsel i tagel, höjd 44 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
546919
2018-06-12