Taburetter Lennartsnäs
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TABURETTER, 1 par, gustavianska stockholmsarbeten, signerade ILG (Johan Lindgren, stolmakare i Stockholm 1770-1800), bemålade, skuren dekor, delvis förgyllda, höjd ca 44 cm
Senare bemålning, senare klädsel
546926
2018-06-12