Taburetter Lennartsnäs

Taburetter Lennartsnäs
Taburetter Lennartsnäs
Taburetter Lennartsnäs
Taburetter Lennartsnäs
Taburetter Lennartsnäs
Taburetter Lennartsnäs
Taburetter Lennartsnäs
Taburetter Lennartsnäs
Taburetter Lennartsnäs
Taburetter Lennartsnäs
Taburetter Lennartsnäs
Taburetter Lennartsnäs

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

TABURETTER, 1 par, gustavianska stockholmsarbeten, signerade ILG (Johan Lindgren, stolmakare i Stockholm 1770-1800), bemålade, skuren dekor, delvis förgyllda, höjd ca 44 cm

Senare bemålning, senare klädsel

546926

2018-06-12