Skåp Lennartsnäs
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, 1800-talets andra hälft, bemålat, skuren dekor, delvis förgyllt, höjd 208, 122x51 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Handtag saknas, senare lås, senare bemålning
546931
2018-06-12