Taburetter Lennartsnäs

Taburetter Lennartsnäs
Taburetter Lennartsnäs
Taburetter Lennartsnäs
Taburetter Lennartsnäs
Taburetter Lennartsnäs
Taburetter Lennartsnäs
Taburetter Lennartsnäs
Taburetter Lennartsnäs
Taburetter Lennartsnäs
Taburetter Lennartsnäs
Taburetter Lennartsnäs
Taburetter Lennartsnäs
Taburetter Lennartsnäs
Taburetter Lennartsnäs

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TABURETTER, 1 par, sengustavianska stockholmsarbeten, bemålade, skuren dekor och pastellage, delvis förgyllda, höjd ca 38 resp 44 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Senare klädsel, en taburett omarbetad, pastellagebortfall

546937

2018-06-12