Taburetter Lennartsnäs
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TABURETTER, 1 par, sengustavianska stockholmsarbeten, bemålade, skuren dekor och pastellage, delvis förgyllda, höjd ca 38 resp 44 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Senare klädsel, en taburett omarbetad, pastellagebortfall
546937
2018-06-12