Miniatyrporträtt, dosor samt portmonnä
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MINIATYRPORTRÄTT, 1800-tal, målat på ben, föreställande Sophie Hagman (1758-1826), efter Elias Martins gravyr, DOSA, omkring år 1900, porslin, meissenliknande, PORTMONNÄ, 1800-tal, pärelmor, guillocherat glas, DOSA, silver och guillocherad emalj, längd 6.5-8.5, diameter 4 cm
Porslinsdosa med löst lock, portmonnä med sprickor och skador
546952
2018-05-25