Miniatyrporträtt, dosor samt portmonnä

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MINIATYRPORTRÄTT, 1800-tal, målat på ben, föreställande Sophie Hagman (1758-1826), efter Elias Martins gravyr, DOSA, omkring år 1900, porslin, meissenliknande, PORTMONNÄ, 1800-tal, pärelmor, guillocherat glas, DOSA, silver och guillocherad emalj, längd 6.5-8.5, diameter 4 cm

Porslinsdosa med löst lock, portmonnä med sprickor och skador

546952

2018-05-25