Stolar Lennartsnäs
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 3 st, omkring 1900, sengustaviansk stil, bemålade, skuren dekor och pastellage, stoppad rygg och sits, randig klädsel, sitthöjd ca 43
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Smärre färgbortfall o pastellageskador
547041
2018-06-12