Vikskärm Lennartsnäs

Vikskärm Lennartsnäs
Vikskärm Lennartsnäs
Vikskärm Lennartsnäs
Vikskärm Lennartsnäs
Vikskärm Lennartsnäs
Vikskärm Lennartsnäs
Vikskärm Lennartsnäs
Vikskärm Lennartsnäs

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VIKSKÄRM, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, bronserad, skulpterat genombrutet krön, broderi bakom glas med motiv av Lennartsnäs från sjösidan, bakstycke i metall, höjd ca 138, 73x2 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Smärre ytskador

547048

2018-06-12