Plaketter Kina
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PLAKETTER, 2 st., porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, dekor av figurscener i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi med sigill, botten med märke, diameter ca 16-19 cm
Smärre slitage, den större med mindre retusch vid brättet
547068
2018-05-26