Plaketter Kina

Plaketter Kina
Plaketter Kina
Plaketter Kina
Plaketter Kina
Plaketter Kina
Plaketter Kina
Plaketter Kina
Plaketter Kina

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PLAKETTER, 2 st., porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, dekor av figurscener i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi med sigill, botten med märke, diameter ca 16-19 cm

Smärre slitage, den större med mindre retusch vid brättet

547068

2018-05-26