Lykta Lennartsnäs

Lykta Lennartsnäs
Lykta Lennartsnäs
Lykta Lennartsnäs
Lykta Lennartsnäs
Lykta Lennartsnäs
Lykta Lennartsnäs
Lykta Lennartsnäs
Lykta Lennartsnäs

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LYKTA, 1900-tal, smide, skyltmärkt H Luchaire, höjd ca 80 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Spräckta glas, omarbetad

547071

2018-06-12