Casoletter Lennartsnäs
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CASOLETTER, 1 par, 1800-talets slut, Louis XVI-stil, förgylld brons, alabaster, dekor av satyrhuvuden och vinbladsfestonger, höjd ca 30 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
En ngt sned, smärre nagg
547116
2018-06-12