Pokal silver Erik Holmberg
Klubbat för:
1 800 SEK
2 500 SEK
POKAL, silver, invändigt förgylld, samt förgyllning runt kanter, Lorenz Georg Weis (1762-1829), 1799, stansad dekor i form av bl.a lilja, botten med infällt mynt avbildandes Gustav III Fäderneslandet 1792 samt serafimeordenskedja, höjd 12 cm, vikt ca 106 g
Smärre bucklor, liv med monogram
547117
2018-05-25