Pokal silver Erik Holmberg

Pokal silver Erik Holmberg
Pokal silver Erik Holmberg
Pokal silver Erik Holmberg
Pokal silver Erik Holmberg
Pokal silver Erik Holmberg
Pokal silver Erik Holmberg
Pokal silver Erik Holmberg
Pokal silver Erik Holmberg

Klubbat för:

1 800 SEK

2 500 SEK

POKAL, silver, invändigt förgylld, samt förgyllning runt kanter, Lorenz Georg Weis (1762-1829), 1799, stansad dekor i form av bl.a lilja, botten med infällt mynt avbildandes Gustav III Fäderneslandet 1792 samt serafimeordenskedja, höjd 12 cm, vikt ca 106 g

Smärre bucklor, liv med monogram

547117

2018-05-25