Tumlare silver Norrköping 1759

Klubbat för:

700 SEK

1 000 SEK

JOHAN PETTERSSON BERG (1727-1762), tumlare, silver, invändigt förgylld Norrköping 1759, runt mynningen stansad bård, höjd 3,5 cm, vikt ca 18g

Sprickor, bucklor, mindre hål

547128

2018-05-26