Kaffeservis Hallberg
2018-05-26
547166
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 3 500 SEK |
KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, C.G Hallberg, Stockholm 1916, svenska importstämplar, kannans höjd ca 24 cm, totalvikt ca 1040 g, sockertång i silver medföljer
Smärre slitage och mindre brucklor. Kannans lockknopp något lös.