Carl Fredrik Hill Lennartsnäs
Klubbat för:
8 200 SEK
5 000 SEK
CARL FREDRIK HILL (1849-1911): Allegorisk scen med Diana inom rokokokartusch, signerad och daterad CF Hill 1865, blyerts med vit rehaussyr, ca 30x42 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
547203
2018-06-12