Bålskål Lennertsnäs

Bålskål Lennertsnäs
Bålskål Lennertsnäs
Bålskål Lennertsnäs
Bålskål Lennertsnäs
Bålskål Lennertsnäs
Bålskål Lennertsnäs
Bålskål Lennertsnäs
Bålskål Lennertsnäs
Bålskål Lennertsnäs
Bålskål Lennertsnäs
Bålskål Lennertsnäs
Bålskål Lennertsnäs
Bålskål Lennertsnäs
Bålskål Lennertsnäs

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 200 SEK

GUSTAFSBERG, "Celestial", bålskålar, 1 par, 1800-talets andra hälft, flintgods, höjd ca 20, diameter 40 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Krackeleringar, en skål med stjärnsprickor

547213

2018-06-12