Kandelabrar Lennartsnäs
Klubbat för:
34 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, för 7 ljus, förgylld brons, dekor dekor av putti i bladverk, fötter i form av sniglar, höjd ca 57 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
En fot saknas,
547223
2018-06-12