Kandelabrar Lennartsnäs

Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs
Kandelabrar Lennartsnäs

Klubbat för:

34 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, för 7 ljus, förgylld brons, dekor dekor av putti i bladverk, fötter i form av sniglar, höjd ca 57 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

En fot saknas,

547223

2018-06-12