Eldhundar Louis XVI Lennartsnäs
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, Louis XVI, 1700-talets andra hälft, brännförgylld brons, dekor av urnor, lejonmaskaroner och festonger, höjd ca 38, längd 40 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Ytslitage
547235
2018-06-12