Skrivschatull Lennartsnäs
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKRIVSCHATULL, 17/1800-tal, England, fanérat i mahogny, beslag i mässing, höjd ca 18, 45x28 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Nyckel saknas, smärre ytskador, listdel saknas
547240
2018-06-12