Bordspendyl Lennartsnäs
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BORDSPENDYL, empire, förgylld och patinerad brons, urtavla med romerska siffror, dekor av kvinnofigur med ymnighetshorn, höjd ca 42 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Pendel med skada, fästskruv saknas
547249
2018-06-12