Bordspendyl Lennartsnäs

Bordspendyl Lennartsnäs
Bordspendyl Lennartsnäs
Bordspendyl Lennartsnäs
Bordspendyl Lennartsnäs
Bordspendyl Lennartsnäs
Bordspendyl Lennartsnäs
Bordspendyl Lennartsnäs
Bordspendyl Lennartsnäs
Bordspendyl Lennartsnäs
Bordspendyl Lennartsnäs
Bordspendyl Lennartsnäs
Bordspendyl Lennartsnäs
Bordspendyl Lennartsnäs
Bordspendyl Lennartsnäs

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BORDSPENDYL, empire, förgylld och patinerad brons, urtavla med romerska siffror, dekor av kvinnofigur med ymnighetshorn, höjd ca 42 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Pendel med skada, fästskruv saknas

547249

2018-06-12