Skål fajans

Skål fajans
Skål fajans
Skål fajans
Skål fajans
Skål fajans
Skål fajans
Skål fajans
Skål fajans

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÅL, fajans, Rörstrand, 1700-tal, dekor av blomma och fågel, brättet med dekor av blomsterslingor och kartuscher, signerad och daterad 5/2 1747, diameter ca 29 cm

Skador, lagningar

547255

2018-05-27