Jean Fautrier etsning Nu couché II

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JEAN FAUTRIER (Frankrike 1898-1964):
Nu couché II, etsning, 1944, signerad Fautrier, numrerad 24/50, Arches, 380x570 mm

LITTERATUR
Mason, nr 140, sidan 62
Engelberts 1944/3

PROVENIENS
Galerie Aronowitsch, Stockholm

547259

2018-05-29