Jean Fautrier etsning Nu couché III
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JEAN FAUTRIER (Frankrike 1898-1964):
Nu couché III, etsning, 1944, signerad Fautrier, numrerad 12/50, Arches, 380x570 mm
LITTERATUR
Mason, nr 141, sidan 63
Engelberts 1944/4
PROVENIENS
Galerie Aronowitsch, Stockholm
547260
2018-05-29