Ljuskrona Lennartsnäs

Ljuskrona Lennartsnäs
Ljuskrona Lennartsnäs
Ljuskrona Lennartsnäs
Ljuskrona Lennartsnäs
Ljuskrona Lennartsnäs
Ljuskrona Lennartsnäs

Klubbat för:

9 600 SEK

Utropspris

10 000 SEK

LJUSKRONA, barock, 1700-tal, för 6 ljus, svarvad och gjuten mässing, höjd ca 70, diameter 52 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

en dekordel saknas

547270

2018-06-12