Studebaker verkstadskylt
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
EMALJSKYLT, 1920-/30-tal, "Studebaker", emaljerad järnplåt, med hjulloggan som var i användning fr.o.m 1912 t.o.m 1934, ca 67x123 cm
Kraftigt emaljbortfall och rost, åldersrelaterat slitage
547311
2018-05-27