Studebaker verkstadskylt

Studebaker verkstadskylt
Studebaker verkstadskylt
Studebaker verkstadskylt
Studebaker verkstadskylt

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

EMALJSKYLT, 1920-/30-tal, "Studebaker", emaljerad järnplåt, med hjulloggan som var i användning fr.o.m 1912 t.o.m 1934, ca 67x123 cm

Kraftigt emaljbortfall och rost, åldersrelaterat slitage

547311

2018-05-27