Bordspendyl Lennartsnäs

Bordspendyl Lennartsnäs
Bordspendyl Lennartsnäs
Bordspendyl Lennartsnäs
Bordspendyl Lennartsnäs
Bordspendyl Lennartsnäs
Bordspendyl Lennartsnäs
Bordspendyl Lennartsnäs
Bordspendyl Lennartsnäs
Bordspendyl Lennartsnäs
Bordspendyl Lennartsnäs

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, marmor, delvis brons, krönt av liggande kvinnofigur, emaljerad urtavla med romerska siffror, höjd ca 42, längd 45 cm, pendel finns
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Nyckel saknas, urtavla med spricka, nagg

547377

2018-06-12