Fiskgryta kittel Lennartsnäs

Fiskgryta kittel Lennartsnäs
Fiskgryta kittel Lennartsnäs
Fiskgryta kittel Lennartsnäs
Fiskgryta kittel Lennartsnäs
Fiskgryta kittel Lennartsnäs
Fiskgryta kittel Lennartsnäs
Fiskgryta kittel Lennartsnäs
Fiskgryta kittel Lennartsnäs
Fiskgryta kittel Lennartsnäs
Fiskgryta kittel Lennartsnäs

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 200 SEK

FISKGRYTA, med insats, KITTEL, 1800-tal, koppar, handtag i smide, längd ca 59 resp diameter 37 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Brukslitage

547401

2018-06-12