Jean Fautrier, färgetsning Eclaircie verte

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

JEAN FAUTRIER (Frankrike 1898-1964):
Eclaircie verte, färgetsning, 1941, signerad Fautrier, numrerad 5/50, d´Auvergne rosé, 275x330 mm

LITTERATUR
Mason, nr 66, sidan 41
Engelberts 1941/22

PROVENIENS
Galerie Aronowitsch, Stockholm

547424

2018-05-29