Jean Fautrier färgetsning Fougères

Klubbat för:

2 400 SEK

3 000 SEK

JEAN FAUTRIER (Frankrike 1898-1964):
Fougères, färgetsning, 1941, signerad Fautrier, numrerad 5/50, d´Auvergne rosé, 275x325 mm

LITTERATUR
Mason, nr 70, sidan 43
Engelberts 1941/19

PROVENIENS
Galerie Aronowitsch, Stockholm

547440

2018-05-29