Jean Fautrier färgetsning Fougères
Klubbat för:
2 400 SEK
3 000 SEK
JEAN FAUTRIER (Frankrike 1898-1964):
Fougères, färgetsning, 1941, signerad Fautrier, numrerad 5/50, d´Auvergne rosé, 275x325 mm
LITTERATUR
Mason, nr 70, sidan 43
Engelberts 1941/19
PROVENIENS
Galerie Aronowitsch, Stockholm
547440
2018-05-29