Jean Fautrier färgetsning Quatre visages

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

JEAN FAUTRIER (Frankrike 1898-1964):
Quatre visages, färgetsning, 1941, signerad Fautrier, numrerad 19/50, d´Auvergne, 260x320 mm

LITTERATUR
Mason, nr 73, sidan 44
Engelberts 1941/16

PROVENIENS
Galerie Aronowitsch, Stockholm

547444

2018-05-29