Jean Fautrier färgetsning Quatre nus violets
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JEAN FAUTRIER (Frankrike 1898-1964):
Quatre nus violets, färgetsning, 1942, signerad Fautrier, numrerad 20/50, d´Auvergne, 315x367 mm
LITTERATUR
Mason, nr 64, sidan 40
Engelberts 1942/11
PROVENIENS
Galerie Aronowitsch, Stockholm
547451
2018-05-29