Sängstomme Lennartsnäs
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGSTOMME, 18/1900-tal empirestil, fanérad i mahogny, förgylld dekor, skruvar finns, visas på begäran
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Senare långsidor, renoverad, kompletterad, ytskador
547517
2018-06-12