Hängskåp Lennrtsnäs

Hängskåp Lennrtsnäs
Hängskåp Lennrtsnäs
Hängskåp Lennrtsnäs
Hängskåp Lennrtsnäs
Hängskåp Lennrtsnäs
Hängskåp Lennrtsnäs
Hängskåp Lennrtsnäs
Hängskåp Lennrtsnäs

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HÄNGSKÅP, 1700-tal, fanérat i flertalet träslag, dekor av intarsia, dörrspegel med dekor av kompassdekor, bemålade lister, höjd ca 63, 63x23 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Renoverat, kompletterat, löst bakstycke, senare bemålning

547530

2018-06-12