Spegel Lennartsnäs

Spegel Lennartsnäs
Spegel Lennartsnäs
Spegel Lennartsnäs
Spegel Lennartsnäs
Spegel Lennartsnäs
Spegel Lennartsnäs

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SPEGEL, 1800-talets första hälft, empire, bronserad, dekor i pastellage, krönet med dekor av ymnighetshorn, 78x37 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Senare bronsering, skadat glas, lös överdel, dekorlister saknas

547547

2018-06-12