Saltkar Lennartsnäs
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SALTKAR, 2 st, porfyr, fasetterad sida, fattning i vitmetall, höjd ca 4,5-5, diameter 6 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Ett saltkar med omfattande nagg, ett saltkar med mindre nagg
547592
2018-06-12