Bords-sur-tout mm Lennartsnäs

Bords-sur-tout mm Lennartsnäs
Bords-sur-tout mm Lennartsnäs
Bords-sur-tout mm Lennartsnäs
Bords-sur-tout mm Lennartsnäs
Bords-sur-tout mm Lennartsnäs
Bords-sur-tout mm Lennartsnäs
Bords-sur-tout mm Lennartsnäs
Bords-sur-tout mm Lennartsnäs

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 200 SEK

BORDS-SUR-TOUT, 5 dlr, TRANSCHERBESTICK, 3 dlr, BORDSPINGLA, 1900-talets början, stomme i vitmetall samt flaskor i slipat glas resp handtag i horn resp handtag i mossagat och klocka i glas, bordspinglans höjd ca 17 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

En propp saknas, en propp skadad

547622

2018-06-12