Oscar Jacobsson blandteknik
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OSCAR JACOBSSON (1889-1945), "Manicure", daterad 1920, blandteknik, monogramsignerad OJ, 19x21 cm
Historik: Oscar Jacobsson var en svensk skämttecknare och serieskapare, mest känd för sin seriestrip Adamson publiserad i Söndags-Nisse.
Gulnad
547635
2018-05-29