Skulptur brons Johan Edvard Dannhauser
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOHAN EDVARD DANNHAUSER (1869-?): Jägarmästare Wilhelm Eduard Berg, signerad J E Dannhauser, med gjutarstämpel, brons, total höjd inklusive sockel ca 52 cm
Diverse kungliga utmärkelser urfärdade för Wilhelm Eduard Berg (1866-1906) medföljer
Smärre slitage, något lös sockel
547690
2018-05-29