Skulptur brons Johan Edvard Dannhauser

Klubbat för:

3 000 SEK

4 000 SEK

JOHAN EDVARD DANNHAUSER (1869-?): Jägarmästare Wilhelm Eduard Berg, signerad J E Dannhauser, med gjutarstämpel, brons, total höjd inklusive sockel ca 52 cm
Diverse kungliga utmärkelser urfärdade för Wilhelm Eduard Berg (1866-1906) medföljer

Smärre slitage, något lös sockel

547690

2018-05-29