Tevagn Josef Frank
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOSEF FRANK, serveringsvagn, Firma Svenskt Tenn, tillverkad av Svenska Möbelfabrikerna i Bodafors under 1950-talet, märkt SM Bodafors, modellnummer 756, fanerad med valnöt, fotavslut i mässing, hjul i gummi, höjd ca 66, 89x80 cm (skivan i utfällt läge)
Slitage, fläckar, skadade lådhandtag, lös träbit medföljer
547761
2018-05-29