Ljusstakar tenn Mathias Norling
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 200 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, Mathias Norling (verksam 1828-1852), Jönköping, 1846, godronnerad ljuspipa, kvadratisk bas med dekor av girlanger, kulfötter, höjd 10,5 cm
Skador, repor, bucklor, en fot limmad
547767
2018-05-29