Ljusstakar tenn Mathias Norling

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 200 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, Mathias Norling (verksam 1828-1852), Jönköping, 1846, godronnerad ljuspipa, kvadratisk bas med dekor av girlanger, kulfötter, höjd 10,5 cm

Skador, repor, bucklor, en fot limmad

547767

2018-05-29