Sabel Lennartsnäs

Sabel Lennartsnäs
Sabel Lennartsnäs
Sabel Lennartsnäs
Sabel Lennartsnäs
Sabel Lennartsnäs
Sabel Lennartsnäs
Sabel Lennartsnäs
Sabel Lennartsnäs
Sabel Lennartsnäs
Sabel Lennartsnäs
Sabel Lennartsnäs
Sabel Lennartsnäs

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SABEL, svensk, m/1852 för officer vid Livregementet till fot, svart läderbalja med två helt dekorerade förgyllda mässingsbeslag, längd 91 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Blaja och klinga med skador, dekordel på kappa saknas

547834

2018-06-12