Nils Kreuger blyerts

Nils Kreuger blyerts
Nils Kreuger blyerts
Nils Kreuger blyerts
Nils Kreuger blyerts
Nils Kreuger blyerts
Nils Kreuger blyerts
Nils Kreuger blyerts
Nils Kreuger blyerts

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

NILS KREUGER (1858-1930): Motiv från Apelvik, signerad samt daterad 1894, blyerts, 33x45 cm

Målningen finns avbildad i boken "Varbergsskolan", Bengt- Arne Person, sida 112

Samma bok medföljer

smärre slitage, obetydligt hål

547844

2018-06-02